Chemsex – pomożemy Ci wyjść na prostą!

Rozpoczynamy działania zapewniające wsparcie i grupy dla osób problemowo uprawiających chemsex. Jeśli czujesz, że masz problem z chemsexem i chciałbyś odzyskać kontrolę skontaktuj się z nami. Nasi specjaliści udzielą Ci koniecznego wsparcia. Możesz także dołączyć do grupy wsparcia aby podzielić się swoimi doświadczeniami z osobami, które mają podobne problemy.

Prowadzący: Michał Muskała

Wsparcie: Robert P. Łukasik

Kontakt:  602 328 088 i mail: pozytywnarozmowa@gmail.com

Wsparcie świadczone jest bezpłatnie i dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego dzięki Mazowieckiemu Centrum Pomocy Społecznej.

Co to jest Chemsex?

Chemsex polega na używaniu substancji chemicznych w celu wzmocnienia doznań seksualnych. Zwykle ludzie robią to, aby zmienić doznania fizyczne, które odczuwają podczas seksu (zwiększając przyjemność i zdolność do uprawiania seksu na dłużej) lub aby zmienić swoje doświadczenia psychologiczne (zwiększając pewność siebie lub usuwając zahamowania).

Chemsex może trwać wiele godzin na raz i często z wieloma partnerami seksualnymi (na przykład na imprezach), ale może również obejmować masturbację w parze lub w samotności.

Jakie są zagrożenia związane z chemsexem?

Leki Chemsex zmieniają Twoje samopoczucie i zachowanie. Łącząc je z seksem, zwiększasz ryzyko zakażenia wirusem HIV i chorobami przenoszonymi drogą płciową (STI) na wiele sposobów.

  1. Mając mniej fizycznych zahamowań, będziesz mniej skłonny do używania prezerwatyw, nawet jeśli zamierzałeś to zrobić wcześniej. Możesz nie pamiętać, co robiłeś i czy używałeś prezerwatyw.
  2. Podczas długiej sesji możesz zapomnieć o zażyciu leków profilaktycznych (PrEP) , co sprawia, że ​​jesteś bardziej podatny na zakażenie wirusem HIV, jeśli nie używasz prezerwatyw.
  3. Jeśli żyjesz z HIV, możesz zapomnieć o zażyciu leków na HIV , które zapobiegają przenoszeniu wirusa HIV na partnerów.
  4. Możesz uprawiać seks z nieznajomymi (osoby poznane przez media społecznościowe, czaty, aplikacje) i możesz uprawiać seks z wieloma partnerami. Zwiększa to twoje szanse narażenia na HIV i inne choroby przenoszone drogą płciową.
  5. Możesz uprawiać seks bardziej energicznie i ryzykownie niż zwykle, ze względu na znieczulające działanie leków takich jak GHB. Cienka błona śluzowaj odbytnicy ulega łatwo uszkodzeniu lub przerwaniu, co zwiększa ryzyko infekcji HIV i innych chorób przenoszonych drogą płciową, włączając zapalenie wątroby typu C .
  6. Jeśli masz wyjątkowo długą sesję seksualną, możesz nie myśleć o skorzystaniu z awaryjnego leczenia profilaktycznego po ekspozycji (PEP), aby zapobiec transmisji HIV, dopóki nie będzie za późno. PEP działa tylko wtedy, gdy zostanie przyjęty w ciągu 72 godzin od zakażenia.
  7. Możesz wstrzykiwać mefedron lub metamfetaminę za pomocą wspólnych igieł zwiększając ryzyko zakażenia zarówno wirusem HIV, jak i wirusowym zapaleniem wątroby typu C.

Leki stosowane w chemsexie wiążą się również z innymi zagrożeniami dla zdrowia.

  1. Łatwo jest wziąć za dużo GHB. Może to spowodować, że zemdlejesz, przez co będziesz bardziej podatny na napaść seksualną. Niezależnie od okoliczności i narkotyków, które zażyłeś, pamiętaj, że napaść seksualna nigdy nie jest akceptowalna i nigdy nie jest twoją winą.
  2. Narkotyki Chemsex zmieniają Twoje samopoczucie, czasami w niepożądany sposób. Mogą sprawić, że będziesz zdezorientowany, paranoidalny lub przestraszony, a w niektórych przypadkach możesz stracić kontakt z rzeczywistością i mieć bardzo przekonujące halucynacje.
  3. Często zdarza się również, że ludzie mają „zjazd” po sesji chemsex, podczas której czują się przygnębieni. Wiadomo też, że niektóre leki przeciw HIV źle oddziałują z lekami chemsex. W szczególności zdarzały się przypadki zgonów w wyniku interakcji między rytonawirem, a metamfetaminą.